top of page

PAWEŁ KRÓTKI–BOROWICKI

Performance Coach
Physiotherapist 

Ja nie (mrugnięcie okiem). Tym bardziej jak uświadamiam sobie to, że każdego dnia "wszystkie" ćwiczenia świata publikowane w social mediach, do tego w zupełnie randomowy sposób.

Czy Ty też wybrane zapisujesz, fajne podbierasz, a niektóre wyśmiewasz, dochodząc finalnie do refleksji, że ów inspirujący nadmiar przesila, dezorientuje i sprawia, że zamiast skupiać się na tym co najważniejsze, zdarza nam się błądzić pośród metod i bezzasadnie majsterkować na swoich podopiecznych!?
Nie klikaj, jeśli jesteś tu po raz pierwszy!
Cześć!
Ilość zmiennych które należy brać pod uwagę podczas planowania rehabilitacji sportowej jest ogromna.
Czas gojenia tkanek, schematy serii i powtórzeń, dawki powtórzeń maksymalnych i powtórzeń w rezerwie, zakresy ruchu, tempo egzekucji ćwiczeń, fazy czynności mięśni wyrażają ważną, lecz jedynie analityczną część postępowania z kontuzją.

Na dokładkę dochodzi niepowtarzalny obraz kliniczny każdego pacjenta, który w wyniku realizacji protokołu rehabilitacyjnego poddawany jest złożonym procesom adaptacji strukturalnej i funkcjonalnej.

Specyficznym zadaniem ich oddziaływania na nadwyrężony organizm i psychikę sportowca jest powrót do wydajności atletycznej sprzed urazu i ponowne przygotowanie "całego człowieka" do wymagań wyczynu sportowego.
Proste?
Do wspomnianych ogólników warto dodać subiektywne symptomy, które często przeszkadzają, nie pozwalając na poruszanie się bez popełniania błędów i kompensacji.

Pomimo tego odbudowa deficytów motorycznych, reorganizacja umiejętności i bezpieczny powrót do sportu są całkowicie realne i możliwe do osiągnięcia, jeśli stosowany protokół oparty jest na modelu kompleksowej rehabilitacji atletycznej.

Przeszkodą w realizacji całości jego założeń są częste ograniczenia czasu, sprzętu, technologii, komunikacji, finansów, a także konstruktywnej wiedzy, która tłumaczy hierarchię wdrażania praktycznych rozwiązań treningowych od–A–do–Z.

Uporządkowane!
Nawigowanie procesem rehabilitacji sportowej łączy w sobie rozwiązania proste tj. kierowanie się wytycznymi ogólnymi oraz środki skomplikowane i twórcze, będące częścią sztuki nauczania i nabywania specjalnych umiejętności sportowych.

Ich właściwy dobór powinien wspierać indywidualizację, specyfikę sportu oraz taki zakres metod, które są w zasięgu faktycznych możliwości danej praktyki medycznej.

 

Polega on na stworzeniu popartej wiedzą naukową struktury, która obejmuje niezbędne założenia medycyny sportowej, bezpieczną ścieżkę progresji ćwiczeń, spójną komunikację, podział odpowiedzialności i wspólny dla całego zespołu klinicznego pomiar postępu przy użyciu dostępnej wiedzy i innowacji technologicznych.

FRAMEWORK to rama kompleksowego procesu rehabilitacji atletycznej, dopasowana do Twoich unikalnych realiów pracy oraz dostępności środków treningowych i technologii sport science—maksymalnie zorganizowany program postępowania, zyskujący co raz większe uznanie w praktyce klinicznej oraz treningu motorycznym światowego poziomu.
Nie klikaj, jeśli jesteś tu po raz pierwszy.
Zapoznaj się najpierw z ofertą.
Od–A–do–Z.

​Struktura rehabilitacji tworzy czytelne ramy postępowania:

  • Stanowi punkt odniesienia dla czasu leczenia po urazie.

  • Ułatwia tłumaczyć deficyty motoryczne na właściwe metody korekcyjne.

  • Włącza w proces samego zawodnika, będącego centralną postacią rehabu.

  • Pozwala przezwyciężać ograniczenia czasu, wyposażenia i rozwiązań high-tech.

  • Upraszcza realizację założeń atletycznych tj. plyometria czy powrót do biegania.

  • Podkreśla znaczenie roli lekarza, fizjoterapeuty, trenera i psychologa sportu.

Przede wszystkim zaś uczy porządku, profesjonalizmu, racjonalnego myślenia, praktycznej implementacji rozwiązań, transparentnej dokumentacji medycznej, przystępnej komunikacji, interdyscyplinarnego dzielenia decyzji o powrocie do sportu oraz kontrolowania wyzwań jakie stawia kompletna rehabilitacja atletyczna.

  • Jest anglojęzycznym zbiorem praktyk opartym na teorii modelowania, który oferuje czytelną klasyfikację metod stosowanych w treningu fizycznym i rehabilitacji ruchowej.
     
  • Stanowi inspirującą filmotekę z próbkami ćwiczeń, które podzielone są na grupy, zmienne, okolice ciała, nieskończone wariacje, rodzaje kontuzji i odnośniki do sportu docelowego.
     
  • Rozszerza konwencjonalne kategorie ćwiczeń o rozwiązania kreatywne, cechy zmienności ruchowej, indywidualizacji,  oraz oferuje spójność z biomechaniką i współczesnymi badaniami klinicznymi nad zdrowiem i wydajnością.
Twórz teraz!
Nauka tworzenia kompleksowych struktur rehabilitacji atletycznej z możliwością konsultowania swoich prac stanowi nowość i innowację na polskim rynku szkoleń.

Chętnie podzielę się swoim +14-letnim doświadczeniem klinicznym w pracy zarówno jako utytułowany fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego, który nie jest wyłącznie "edukatorem", lecz pasjonatem dydaktyki z wieloletnim stażem w sporcie.

Pomogę w syntezie prawidłowych (perfekcyjne nie istnieją) aspektów Twojej pracy i nabycia elokwencji w nauczaniu motorycznym, dzięki czemu zasadność treningu stosowanego w rehabilitacji sportowej stanie się dopasowana do Twojej wyjątkowej praktyki klinicznej.

Organizacja nauki.

LEXICON jest filmoteką, która w każdym tygodniu poszerza się o nową paczkę ćwiczeń, które następnie eksportowane są  do danej kategorii, nazywane, określane i poddawane dyskusji na zamkniętej grupie dyskusyjnej uczestników programu.

  • Ilość ćwiczeń wzrasta do momentu spełnienia wstępnego warunku, jakim jest podział i nazwanie +1200 metod, które w perspektywie rozwoju kursu będą się naturalnie powiększać.
     
  • Każdy nowy pakiet filmów jest zapowiadany na forum uczestników wraz z jego umiejscowieniem w strukturze leksykonu i w dalszym ciągu dyskutowany pod względem doboru dawek, intensywności i zastosowania (lub braku).
     
  • Już w 07.2024 rusza pierwsza edycja Leksykonu, której celem jest rozpisanie +600 metod treningowych i stworzyć podwaliny pod najbogatszy—z jakim będzie Ci dane się spotkać—zbiór praktyk na polskim rynku treningu i fitness.
Wybierz tę opcję jeśli chcesz zapoznać się z ogólną klasyfikacją metod treningowych, które stworzą fundament dla rozwiązań zaawansowanych, specjalnych i kreatywnych.
600 ćwiczeń

Start: 07.2023 | do końca 2024.

Wybierz tę opcję jeśli chcesz zapoznać się z ogólną klasyfikacją metod treningowych, które stworzą fundament dla rozwiązań zaawansowanych, specjalnych i kreatywnych.
650 PLN (wczesna wpłata do 14.06).
– 850 PLN (normalna wpłata od 15.06).

Zawiera dostęp do ok. 6 miesięcy regularnej cotygodniowej nauki oraz wszystkich multimediów z możliwością pobrania nagrań ćwiczeń na stałe bez licencji do rozpowszechniania.
bottom of page